H O S P O D Á R E N I E   Z D R U Ž E N I A

Orgány:

Orgánmi združenia sú

a) valné zhromaždenie členov združenia,
    b) výkonný výbor združenia,
    c) dozorná rada združenia.

Valné zhromaždenie je najvyšším orgánom združenia a je tvorené z riadnych členov združenia. Valné zhromaždenie sa schádza podľa potreby, najmenej však raz ročne, na základe písomnej pozvánky. Rozhoduje nadpolovičnou väčšinou prítomných členov. Každý člen združenia má pri hlasovaní jeden hlas.

V právomoci valného zhromaždenia je najmä :

a) schvaľovať stanovy združenia, ich zmeny a doplnky,
    b) voliť a odvolávať členov výkonného výboru a dozornej rady,
    c) voliť a odvolávať predsedu výkonného výboru združenia,
    d) schvaľovať plán činnosti a rozpočet na príslušné obdobie (najmenej jeden rok),
    e) schvaľovať výročnú správu o činnosti a kontrolnú správu o hospodárení,
    f) schvaľovať prijatie čestných členov občianskeho združenia,
    g) rozhodnúť o zrušení združenia a menovať likvidátora alebo právneho nástupcu,
    h) schvaľovať výšku členských príspevkov.

Výkonný výbor je výkonným orgánom občianskeho združenia v období medzi valnými zhromaždeniami. Je päťčlenný, skladá sa z predsedu a členov. Funkčné obdobie je päť rokov. Schádza sa podľa potreby, najmenej jeden krát za tri mesiace, rozhoduje nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých členov.

Výkonný výbor najmä:

- zabezpečuje činnosť združenia ako jeho správca,
    - spracováva správy o činnosti za uplynulé obdobie a správy o hospodárení a predkladá ich na schválenie valnému zhromaždeniu,
    - spracováva plány činnosti a návrh rozpočtu na nasledujúce obdobie a zabezpečuje ich plnenie,
    - po prerokovaní v dozornej rade rozhoduje o zmenách plánov činnosti a zmenách rozpočtu združenia v období medzi valnými zhromaždeniami v rozsahu do 30 % nákladov rozpočtu.
    - rozhoduje o prijatí a vylúčení riadnych členov, navrhuje čestných členov združenia,
    - rozhoduje o zrušení združenia a ustanovuje likvidátora v prípade, že sa nemôže zísť valné zhromaždenie,
    - navrhuje výšku členského príspevku na ďalšie obdobie,
    - rozhoduje o zvolaní a pripravuje valné zhromaždenie,
    - vykonáva práva zamestnávateľa voči zamestnancom združenia,
    Výkonný výbor môže na zabezpečenie svojej činnosti :

a) zriadiť sekretariát, kancelárie a pobočky,
    b) ustanoviť platených výkonných manažérov občianskeho združenia,
    c) prijímať do pracovného pomeru ďalšie osoby na zabezpečenie dočasných, prechodných aktivít a činností.

Predseda výkonného výboru je štatutárnym orgánom združenia. Zastupuje združenie navonok, zvoláva a riadi zasadnutia výkonného výboru, riadi organizačné zložky alebo poveruje ich riadením tretie osoby.

Dozorná rada združenia je kontrolným orgánom združenia. Za svoju činnosť zodpovedá valnému zhromaždeniu, má sedem členov volených valným zhromaždením, ktorí si zo svojich radov volia predsedu. Funkčné obdobie člena dozornej rady je päť rokov. Dozorná rada sa schádza najmenej dvakrát do roka. Jej zasadnutie riadi predseda. Rozhodnutia prijíma nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých členov.

Zloženie orgánov združenia

Výkonný výbor združenia v zložení:

Ing. Michal Pikus, riaditeľ združenia, predseda výkonného výboru,
Ing. Dušan Synak, podnikateľ, člen výkonného výboru,
Ing. Alexander Švec, podnikateľ, člen výkonného výboru,
Ing. Rudolf Štefanovič, starosta obce Koplotovce, člen výkonného výboru,
Ing. Anton Mutkovič, SSÚ Hlohovec, člen výkonného výboru,

Dozorná rada združenia v zložení:

Mgr. Jozef Behul, asistent predsedu TSK Trnava, predseda DR
PhDr. Ján Dlhopolček, primátor mesta Hlohovec, člen DR